Kuzhina

Gjellë e shpejtë me patate dhe mish të bluar

11:25 | 11 January 2017
gjelle-e-shpejte-me-patate-dhe-mish-te-bluar

Përbërësit

500 gr patate
350 gr mish i bluar
1 qepë
1 karrote
2 speca te kuq
500 ml uje te vale
200 ml Salce domate
50 ml ajkë
vegete
piper i zi
piper i kuq
magdanoz

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Hapat

1
Grijme patatet,karroten ne katrorka,qepen sa me imet,dhe specin e grijme sipas deshires.

2
Mishin e fergojme ne pak vaj,pastaj shtojme melmesat si kripen,piperin,vegeten te gjitha sipas shijes.

3
Tek mishi qe ferght shtojme qepen e grire imet,vazhdojme me fergimin derisa te zbutet qepa.

4
5
Shtojme me pas patatet,perzijme edhe per disa minuta dhe ne fund shtojme salcen e domates,magdanozin e grirem imet,karroten e grire imet ,shtojme ujin e vale dhe ziejme ngadale per 15 minuta.

6
Krejt ne fund shtojme specin e grire,shtojme ajken e kuzhines dhe vazhdojme me zierjen derisa patatet te jen zbutur mjaftueshem.

 

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)