Lajme

Gjykata lëshon urdhërarrest, Kurti pi kafe në Vjenë (Foto)

14:54 | 21 April 2017
6270408523-3691734083-z_1492778541-8796443

Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar sot urdhërarrest për Albin Kurtin për shkak të mos pranisë së tij në seancës gjyqësore për lëshimin e gazit lotsjellës në Kuvend

Më herët, është raportuar se Albin Kurti ka shkuar në Vjenë të Austrisë, mirëpo tani Lëvizja Vetëvendosje përmes faqes së saj, ka publikuar një fotografi të Kurtit duke pirë kafe në një lokal atje.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Kryetari i “Vetëvendosjes”, Visar Ymeri, në një postim në Facebook ka kërkuar anulimin e urdhrit për arrestimin e Albin Kurtit, kështu duke e quajtur të pa bazë dhe jo ligjor.

Shikoni fotografinë:

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)