Lajme

Grushte dhe shkelma në parlamentin turk, deputetit të partisë së Erdoganit i thyhen hundët (Foto/Video)

08:00 | 12 January 2017
parlament-11-780x439

Parlamenti turk edhe njëherë është shndërruar në arenë të boksit.

 Me rastin e votimit të amendamenteve për ndryshime kushtetuese opozita dhe pozita nuk janë pajtuar për pikën e pestë, e cila gjë ka bërë që edhe kacafyten mes veti deputetët.

Si pasojë e kësaj rrahje, mediat turke raportojnë se ndihmësit të shefit të grupit parlamentar të partisë së Recep Tayyip Erdogan, Fatih Sahinit i janë thyer hundët.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Gjithashtu edhe disa deputetë kanë pësuar lëndime të lehta trupore ndërsa përleshja është ndal fal intervenimit të sigurimit të kuvendit të Turqisë.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)