Kuzhina

Gurabije mjalti me grizë, shija më e mirë në botë

22:16 | 08 January 2017
m-2-780x439_1483866443-3436038

Gurabije aq të shijshme dhe të buta do të gatuani shpesh.

Përbërësit:

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

– 250 g mjaltë,– 250 g sheqer,– 250 g yndyrë,– 250 g grizë (miell orizi)– 4 vezë,– Një lugë e vogël sodë buke,– Një qese e vogël kanellë,– 800 g miell.

Përgatitja:

Tundni dy vezë, shtoni sheqerin, yndyrën, grizën, sodën e bukës, kanellën dhe miellin dhe të gjitha mirë ngjishni.

Brumin e përgatitur qiteni në kallëp të lyer dhe piqni në furrë në 200 gradë celsius.

Kur gurabijet të piqen, nxirrni nga kallëpet dhe rrotulloni në pluhur sheqeri./Telegrafi/

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)