Rajoni dhe Bota

Habiten banorët, ajsbergu i madh i afrohet qytetit (Foto)

10:57 | 20 April 2017
3f5b04c900000578-0-image-m-14-1492633205268_1492678529-1756226

Një ajsberg i madh i është afruar një gjiri të Kanadasë, duke e kthyer qytetin Ferryland në një pikë turistike.

Fotografë, profesionalë dhe jo-profesionalë, shkaktuan kolona në trafik në autostradën Southern Shore gjatë vikendit, përderisa qindra të tillë dolën nga veturat e tyre për ta parë “malin e akullt”.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Kjo zonë e Kanadasë njihet si një “Luginë Ajsbergësh” për shkak të numrit të madh të gjigantëve të akullit të cilët dalin çdo pranverë, transmeton Gazeta Express.

Fotografitë e ajsbergut të madh afër qytetit kanadez mund t’i shihni më poshtë:

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)