Rajoni dhe Bota

Hapet për trafik ura më e lartë në botë (Video/Foto)

13:22 | 29 December 2016
screenshot-5_1483017598-5674818

Ura e frikshme, 565 metra e lartë, është hapur sot për trafik në Kinë, me mediat vendore që janë duke e cilësuar si urën më të lartë në botë.

Ura “Beipanjiang” është 1.34 kilometra e gjatë dhe lidh qytetin Xuanwej në provincën Yunnan me rrethinën Shuicheng në Guizhou, transmeton Express.

Vazhdoni leximin nën reklamë ...

Ndërtimi i kësaj ure ka kushtuar rreth 140 milionë dollarë, sipas transmetuesit publik kinez.

Ura ka katër korsi dhe është ndërtuar për tri vite.


Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)