Uncategorized

Hyka në Amerikë, ja sa milionë do t’i fitojë te skuadra e re (Foto)

11:14 | 12 January 2017
hykka

Jahmir Hyka karrierën do ta vazhdojë te skuadra amerikane, San Jose Earthquakes.

Mesfushori i Kombëtares shqiptare ka vendosur që t’i japë fund aventurës te skuadra zvicerane, Luzern. Ai karrierën do ta vazhdojë në Amerikë, te skuadra San Jose Earthquakes.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Sipas mediave amerikane, Hyka tashmë ka arritur marrëveshje me ekipin nga Major League Soccer, përcjell Express.

San Jose Earthquakes do të shpenzojë 125 mijë dollarë për ta blerë Hykën, i cili do të nënshkruajë kontratë trevjeçare me ekipin amerikan.

Ndërsa, vetë Hyka do të përfitojë një pagë prej 500 mijë dollarësh në sezon, plus bonuset, shtëpi, makinë dhe shumë përfitime të tjera dytësore që vijnë nga nënshkrimi i kësaj kontrate.

Kështu, gjatë qëndrimit në Amerikë ish-anëtari i Tiranës dhe Mainzit do të përfitojë të paktën 1.5 milionë dollarë.

Hyka thuhet se ka refuzuar oferta nga Alanyaspor, Bursaspor e Konyaspor nga kampionati turk, Ferencvárosi në Hungari dhe një ofertë prej 700 mijë dollarëve në sezon nga skuadra e kampionatit kinez, Henan Jianye.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)