Lifestyle

Katër përbërës natyralë që pastrojnë organizmin nga helmet

16:13 | 17 April 2017
kat-euml-r-p-euml-rb-euml-r-euml-s-natyral-euml-q-euml-pastrojn-euml-organizmin-nga-helmet_hd-780x439

Nëse po kërkon të ndërtosh një regjim më të shëndetshëm, ka shumë mënyra për të larguar toksinat nga trupi.

Ky është hapi i parë që duhet bërë dhe është shumë i thjeshtë: sa më shumë ujë. Por jo të gjithë janë në gjendje ta pinë atë thjeshtë, kështu që duke i shtuar disa përbërës, jo vetëm që e bën më të shijshëm, por ndërkohë edhe ndihmon detoksikimin e trupit.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Mënyra më efektive për detoksin e trupit është t’i shtosh ujit këta përbërës një natë para dhe në mëngjes, do të jetë edhe më i shijshëm.

Limoni: Uji me limon është një pije e fuqishme kundër toksinave. Lëngu i limonit ndihmon për të pastruar trupin nga toksinat. Shto disa feta limoni në një enë të madhe me ujë ose shtrydhe limonin e freskët në një gotë uji në mëngjes.

Menta: Gjethet e mentes ndihmojnë stomakun të tresë më mirë ushqimet dhe njëkohësisht i japin ujit një shije të freskët dhe të ëmbël.

Kastraveci: Kastraveci njiht për vetitë e shkëlqyera hidratuese, ndaj është një zgjidhje e shkëlqyer për të hidratuar trupin. Shto në ujë disa feta kastraveci dhe pi çdo ditë një gotë. Kastraveci përmban edhe shumë antiinflamatorë.

Xhinxheri: Aftësia djegëse që ka xhinxheri ndihmon për të pastruar organizmin dhe për të përmirësuar tretjen. Shto në ujë disa feta të vogla xhinxheri dhe dalëngadalë shto sasinë në ditët e ardhshme.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)