Kuzhina

Keksa të ëmbëltorës

15:50 | 18 April 2017
Keksa-nga-embeltorja

Përbërësit

1 gjalpë ose margarinë
1 gote te çajit vaj vegjetal
1 gote sheqer pluhur
1 gote nisheste
1 vezë
1 Pluhur pjekje
3 gota miell
PËRMBI
80 gr çokollatë

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Hapat

1
Të gjithë përbërësit i përziejmë dhe përfitojmë një brumë të bute.

2
Ia japim formën tone të dëshiruar dhe në temperaturë 150 grade celsius i pjekim.

3
Nga kjo glazura dalin dy tepsi të keksave, mund ti zbukuroni me çokollatë dhe copa të fëstëkut.

4
Ju bëftë mirë!

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)