Shëndetësi

Me këtë lëng e forconi sistemin imunitar dhe e ulni kolesterolin

06:39 | 11 January 2017
portokalli_1484083881-1938337

Konsumimi tri herë në ditë i një gjysmë gote me lëng portokalli, për një javë para ngrënies, do të largojë infeksionet respiratore, thonë ithtarët e metodave tradicionale të trajtimit.

Në rast të ftohjes, duhet të pini katër gota në ditë, derisa gjendja të përmirësohet.

Vazhdoni leximin nën reklamë ...

Loading...

Përveç imunitetit të fortë, portokalli përmirëson dhe stimulon punën e zorrëve, ul nivelin e kolesterolit të keq në gjak, ndërsa trashjen e enëve të gjakut e zvogëlon për një të tretën. Mjekët këshillojnë që kolesterolin duhet mbajtur në nivel normal meqë në nivele të larta shkakton probleme kardiovaskulare me rrezik të lartë.

Poashtu i jep qëndrueshmëri dhe elasticitet flokëve ndërsa thonjve u jep shkëlqim dhe vëllim.

Në vajin e tij eterik është forca e fshehur freskuese aromatike dhe me fuqi shëruese. Kombinohet shkëlqyeshëm me pothuajse të gjitha vajrat e tjera, me ç’rast e pasuron aromën e tyre. Portokalli është një përbërës i rregullt i vajit aromo terapik për të hequr celulitin, ndërsa në të njëjtën kohë rigjeneron qelizat e lëkurës. Veçanërisht i bën mirë lëkurës së thatë./GazetaExpress/

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)
Loading...