Lajme

Kosova rrezikon të mbetet pa ushtri edhe në këtë mandat

08:04 | 21 June 2016
fsk-1-780x439

Anëtarët e Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe njohësit e çështjeve të sigurisë kanë bërë me dije se Lista Serbe do të vazhdojë edhe më tutje ta bllokojë formimin e Forcës së Armatosur të Kosovës.

Deputetët Rexhep Selimi e Zafir Berisha dhe ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati, kanë thënë për gazetën “Epoka e re” se duhet të rishikohet mundësia që ushtria të bëhet duke mos e pyetur fare Listën Serbe.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Sipas tyre, nëse ky proces do të varet nga ky subjekt politik, Kosova rrezikon të mbetet pa ushtri edhe në këtë mandat.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)