Auto&Tech

Ky është personi që po fiton më së shumti para nga Youtube

19:21 | 11 December 2016
screen-20-21-2811-12-2016

Nëse 20 vite më parë do tu thonim se një njeri i vetëm fiton deri në 15 milion dollar në vit duke luajtur video lojëra apo thënë shaka, do të kishit qeshur me të madhe.

Në 2016-tën kjo jo vetëm që është realitetet por askush nuk habitet kur dëgjon diçka të tillë.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Sipas Forbes dhe listës së yjeve më të paguar të Youtube, në krye të saj qëndron PewDiePie i cili luan video lojëra dhe publikon shaka.Vitin e kaluar ai fitoi 15 milion dollar nga kanali në Youtube.

Në të vërtetë 10 yjet e Youtube fituan 70.5 milion dollar. Numri dy në listë ëstë Roman Atwood i cili publikoi videon e tij të parë 5 vite më parë. Në 2016-tën ai arriti të fitonte 8 milion dollar.

Komedianja Lilly Singh zuri vendin e tretë me 7.5 milion dollar në vit.

Lista e 10 miliarderëve të Youtube është e larmishme me komedianë, këngëtarë, lojtarë, repera, artistë makeup etj.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)