Sport

Largohet nga Feronikeli, kalon te skuadra e Ligës së Dytë

20:41 | 11 January 2017
14962579_1327549683945158_7483904337600871070_n-696x696

Lirigzon Xhinovci është futbollisti më i ri i skuadrës Arbëria që garon në Ligën e Dytë të futbollit kosovar në grupin B.

Futbollisti i talentuar mori fletlëshimin nga drejtuesit e klubit të “Niklit” për t’iu bashkuar skuadrës së Arbërisë drejt objektivit primar: ngjitjen në një rank më të lartë të garave, shkruan Gazetasheshi.com.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Arbëria gjatë ditës së djeshme ka prezantuar edhe dy futbollistë. Fjala është për Dardan Berishën dhe Albion Bujupin, duke dëshmuar kështu seriozitetin dhe ambicjet e mëdha të kësaj skuadre.

Kujtojmë që Arbëria mbylli pjesën e parë të kampionatit në pozitën e katërt me 33 pikë, dy më pakë se lideri Bashkimi i Koretinit.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)