Lajme

Milaim Zeka tallet keq me Kadri Veselin

13:06 | 25 April 2017
Milaim-Zeka

Gazetari Milaim Zeka thotë se ”fillimin e ri” mund ta sjellin vetëm ata që kanë lindur në vitin 1998 e këtej.

Gazetari Milaim Zeka ka komentuar slloganin e kreut të PDK-së, Kadri Veseli se ”është koha për një fillim të ri”, të cilin e përdor vazhdimisht që prej se është bërë kryetar partie.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Sipas Zekës, kjo thënie është shumë e qëlluar, por nga njeriu i gabuar, duke thënë se fillimin e ri nuk mund ta sjellin ata që kanë qenë në strukturat politike prej vitit 2000 e deri sot.

Ai thotë se ”fillimi i ri” mund të nis vetëm nga ata që kanë lindur prej vitit 1998 e këtej, si dhe diaspora shqiptare.

Lexojeni komentin e tij të plotë:

”Kadri Veseli: “Koha per nje fillim te ri”

Dje, neper mediat tona, lexova slloganin e kryetarit te PDK se, Kadri Veselit, i cili tha se “eshte koha per nje fillim te ri”!

Personalisht, kurr nuk kam degjuar thenje me te qelluar, por nga njeriu i gabuar, dhe njerezit e gabuar.

Fillimin e ri, nuk munden as me fillu, as me mbaru, te gjithe ata qe kane qene ne strukturat politike te ketij vendi, prej vitit 2000, deri me diten e sotit, qe po shkruaje kete shkrim.

Fillimin e ri e sjellin vetem ata qe kane lindur ne vitin 1998 e ketej, keta jane brezi me i mire, dhe diaspora shqiptare.

Nese diaspora, perpos me para, nuk kthehet per ta ndihmuar kete vend edhe me trurin e saj, bash kemi me bankrotu. E di qe te nje pjese e “politikaneve”, edhe njerezve “eminent” te ketij vendi, ekziston nje urrejtje patologjike ndaje pjeses te arsimuar, dhe edukuar neper vendet perendimore, mirepo ky eshte fakt qe nuk mundet me mohu askush!”

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)