Lajme

Moti i keq, 70 kamionë të bllokuar në kufirin Maqedoni-Greqi në Evzoni

15:23 | 11 January 2017
kufiri-dimer-kamione_1484147942-3849573

Rreth 70 automjete transportuese presin hyrje nga Maqedonia në Greqi në vendkalimin kufitar Evzoni. Për shkak të kushteve të këqija të motit dhe gjendjes së rrugës, prej orës dy të mëngjesit atyre nuk u është lejuar ta kalojnë kufirin.

Siç kumtoi MPB-ja maqedonase, sot në mëngjes është realizuar kontakt mes udhëheqësve të turnit në Stacionin policor në vendkalimin kufitar Bogorodicë me udhëheqësin e turnit në vendkalimin kufitar Evzoni lidhur me ngecjen.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

“Nga ana e nëpunësve policorë grekë është marrë njoftim se nga ora 2:00 nuk u lejohet automjeteve të rënda transportuese të hyjnë në Greqi për shkak kushteve të këqija të motit dhe gjendjes së rrugë” qëndron në kumtesën e MPB-së.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)