Lajme

Mustafa bisedon në telefon me Hoyt Yee: Demarkacioni të ratifikohet sa më shpejtë

20:40 | 21 April 2017
1100x540_auto_isa_mustafa14869121311487882523

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit, Hoyt Yee. Kryeministri Mustafa dhe Yee kanë biseduar për zhvillimet në Kosovë, duke treguar nevojën për ratifikimin e shpejtë të Demarkacionit me Malin e Zi.

“Zëvendës ndihmës sekretari amerikan, Hoyt Yee, vlerësoi përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për avancimin e proceseve në vend, duke përfshirë gatishmërinë për partneritet të plotë me SHBA’të dhe NATO’n në procesin e transformimit të FSK’së”, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Kryeministri Isa Mustafa dhe zëvendës ndihmës sekretari amerikan, Hoyt Yee, kanë biseduar edhe për procesin e ratifikimit nga Kuvendi i Kosovës të Marrëveshjes për shënjimin e kufirit me Malin e Zi dhe nevojën që kjo marrëveshje të ratifikohet sa më shpejtë, si konfirmim i rrugës evropiane të Kosovës.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)