Lajme

Mustafa kujton Enver Malokun, zotohet për zbardhjen e vrasjes së tij (VIDEO)

19:41 | 11 January 2017
Isa-Mustafa-848x478

18 vite më parë në Kodrën e Diellit pati ndodhur një ngjarje e rëndë, njofton Klan Kosova.

Me armë zjarri u ekzekutua ish veprimtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Enver Maloku.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

E tani, në 11 janarin e 18-të me radhë, familjar e zyrtar të lartë të LDK-së erdhën për të bërë homazhe pranë lapidarit të tij, në këtë lagje të Prishtinës.

Këtyre u prin kryetari i partisë, Isa Mustafa i cili e cilësoi Malokun si një nga bashkëpunëtorët e ngushtë të Ibrahim Rugovës, dhe kontribuues të madh për të lirisë së Kosovës.

Mustafa u zotua për zbardhjen e vrasjes së tij.

Kronikë nga Dibran Istrefi

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)