Lajme

Një Kontingjent i FSK-së në Wells, pjesëmarrës në garën “Cambrian Patrol”

07:27 | 03 October 2016
fsk-780x439

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), prej 13 pjesëtarësh të Brigadës për Reagim të Shpejtë (BRSH), u nis sot për në Mbretërinë e Bashkuar, ku do të marrë pjesë në një garë të madhe ushtarake, e cila do të zhvillohet në Wells.

Për të përcjellë ekipin e FSK-së, në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë, kishin dalë edhe  komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, zëvendëskomandanti i Komandës së Forcave Tokësore (KFT) gjeneral brigade Gëzim Hazrolli, komandanti i Brigadës së Reagimit të Shpejtë, kolonel Xhevahir Geci, shefi i Shtabit të KFT-së, kolonel  Naim Haziri etj.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Me këtë rast, komandanti i FSK-së, gjeneral  Rama theksoi: “Ju jeni përgatitur që nga shkurti për këtë garë dhe unë pres rezultate të mira. Duhet të keni parasysh se do të përballeni me shumë sfida, por asnjëherë mos harroni se atje po përfaqësoni jo vetëm vetën tuaj dhe FSK- në, po edhe shtetin e Kosovës. Unë shpresoj shumë se edhe kësaj radhe do të korrni suksese, ashtu si edhe në shumë gara të tjera, ku pjesëtarët e FSK-së kanë dalë të parët”.

Kontingjenti i Forcës së Sigurisë do të qëndrojë në Mbretërinë e Bashkuar nga data 3 deri më 23 tetor 2016. /Telegrafi/

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)