Fun & Video

Parku kombëtar i Banff, një nga destinacionet më të kërkuara në botë (Video)

13:43 | 11 January 2017
banff-national-park-canada-at-winter-720x404-780x439

Është një nga destinacionet më të kërkuara në botë, që përfshin një rajon të veçantë dhe peizazh madhështor.

Parku kombëtar i Banffit është kryesori në Kanada dhe është themeluar në vitin 1885.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

I mbrojtur nga UNESCO, parku nuk heziton t’i mahnit të gjithë vizitorët dhe vendasit me bukurinë dhe pamjen që e ofron.

Sidoqoftë, për tu njoftuar më shumë me këtë park piktoresk, shikoni videon e mëposhtme, /Telegrafi/

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)