Lajme

Pas 32 vitesh bora zbardh totalisht Tiranën

20:41 | 11 January 2017
15994439-10208301510163716-2042434318150929671-o_1484166791-8046162

Ditët e fundit pjesa më e madhe e Shqipërisë ishte mbuluar nga bora.

Borë ra edhe në qytet ku ishte “harruar” ky fenomen, si Durrës apo Sarandë.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)
Ndërsa mbrëmjen e sotme bora “pushtoi” edhe Tiranën.

Gazetari Blendi Fevziu kujton se borë e tillë që mbulon kryeqytetin ka rënë fiks 32 vite më parë.

“Debora e fundit e vertete dhe qe mbajti ne Tirane ka rene ne 11 Janar 1985. Bie prape sot fiks me 11 Janar, 32 vjet me pas”, shkruan Fevziu.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)