Lajme

Pasdite takohen Zaev dhe Ahmeti

13:26 | 25 April 2017
4-382-

Jo zyrtarisht raportohet se kreu i BDI-së, Ali Ahmeti sot do të takohet me liderin e LSDM-së Zoran Zaev për të biseduar në lidhje me situatën aktuale e cila ka ngulfatur vendin që nga zgjedhjet e fundit.

Raportohet se Zaev ka kërkuar sërish të takohet me Ahmetin për të biseduar edhe në lidhje me veprimet e mëtutjeshme të shumicës parlamentare në Kuvend.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Takimi Ahmeti-Zaev akoma nuk është konfirmuar as nga BDI-ja e as nga LSDM-ja, me përjashtim të asaj që nënkryetarja e BDI-së Teuta Arifi, ka deklaruar se partitë janë në kontakte permanente, përfshi edhe kryetarët e partive

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)