Lajme

“Për Haradinajn, një komb një qëndrim” / Video nga protesta në Tiranë

11:33 | 11 January 2017
screenshot-13_1484134132-6998828

Të rinjtë në kryeqytet janë duke protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin nga e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt nga burgu në Francë.

Me pankarta të shumta në duar ata e konsiderojnë Haradinajn simbol të lirisë, dhe arrestimi i tij është i paparanueshëm.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

“Haradinaj, simboli i lirisë”

“Për Haradinajn, një komb një qëndrim”!

Protestat do të vijojnë sërish ,sipas të rinjve derisa të ketë një reagim nga autoritet franceze. Ndërkohë që pritet seanca e radhës për gjyqin që është duke u zhvilluar në Francë për  ish kryeministrin e Kosovës, në lidhje me një urdhër arrest të vitit 2004 nga Serbia.


Protesta ne Tirane by gazetaexpress-shqiperi

 

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)