Lajme

Përplaset autobusi, 18 nxënës humbin jetën në Afrikën e Jugut

21:19 | 21 April 2017
south-africa-bus-1_1492801915-8377084

Të paktën 18 fëmijë dhe dy të rritur kanë humbur jetën si pasojë e përplasjes së një autobusi shkolle me një kamion. Ngjarja ka ndodhur në provincën Mpumalanga të Afrikës Jugore.

Autobusi, pasi është përplasur me kamionin ka shpërthyer në flakë, duke i marrë jetën nxënësve të shkollës.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Shërbimet e emergjencës kanë mundësuar të shpëtojnë shtatë fëmijë.

Zyrtarët e arsimit e kanë quajtur ditën e sotme si një “ditë të zezë” për sistemin arsimor.

Nuk dihen ende shkaqet e këtij aksidenti të rëndë që u mori jetën 20 personave.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)