Kuzhina

Pija që rrit imunitetin gjatë këtyre ditëve të ftohta të dimrit (Foto)

16:50 | 23 December 2016
1-31-780x439

Rrisni imunitetin gjatë muajve të ftohtë të dimrit me antioksidantët e boronicave dhe vitaminën C, e cila gjendet te mollët dhe luleshtrydhet.

Nëse dëshironi që të shijoni shije unike dhe vitamina, atëherë patjetër duhet ta bëni këtë pije.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

E gjitha çfarë ju nevojitet është që t’i lexoni me vëmendje përbërësit dhe të kënaqeni me pijen magjike.

Përbërësit:

1/4 e filxhanit (50 ml) boronica

4-5 luleshtrydhe të mëdha

1 mollë e vogël

1 lugë gjellë (15 ml) shurup panje

1/4 e filxhanit (50 ml) boronica të kuqe, të thata

1 1/4 e filxhanit (300 ml) ujë

Vendosini përbërësit në një grirëse(Nutribullet), derisa masa të bëhet e njëtrajtshme dhe kremoze.

Vlerat ushqimore: 100 kalori, 26 g karbohidrate, 0 g yndyrë,

1 g proteina, 4 g fibra, 3 mg sodium.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)