Rajoni dhe Bota

Pronari e torturon qenin, ashtu të lënduar rëndë, duke e zvarritur e hedh “në rrugë” (Video)

13:27 | 29 December 2016
qeni-2-780x439

Hope, një qen një vjeçar i llojit Rottweiler, u gjet i plagosur rëndë nga stafi i spitalit të kafshëve Taylor në Montgomery në Alabama.

E qeni thuhet se gati sa ngordhi. Ai kishte më shumë se njëqind plagë, lëkura e tij ishte shkatërruar aq keq sa që i dukeshin edhe kockat e tij, përcjell Telegrafi.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Veterinarët besojnë se lëndimet e tij ishin shkaktuar nga torturat e shumta ndaj tij, ndoshta nga një përleshje me qen të tjerë.

Sipas tyre, plagët e tij nuk ishin trajtuar për disa ditë, nga të cilat lëndime edhe kockat e tij u infektuan.

Në videon e publikuar thuhet se shihet pronari i tij, duke e hedhur atë.

Hope kaloi pesë javë në spitalin e kafshëve, por tani e ka marrë veten mjaftueshëm për ta dërguar në një shtëpi kujdestare.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)