Rajoni dhe Bota

Putin: Nëse armëpushimi respektohet, do ta pakësoj prezencën ushtarake në Siri

12:15 | 29 December 2016
screenshot-1_1483012710-1373479

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë sot se nëse armëpushimi – i arritur sot mes rebelëve dhe qeverisë siriane, me Rusinë e Turqinë si garantuese – do të mbahet, atëherë ai do ta zvogëlojë numrin e ushtarëve rusë në Siri.
Por, ai ka bërë me dije se kjo nuk do të thotë që Rusia do t’i ndalë përpjekjet ndërkombëtare kundër terrorizmit, transmeton Express.

Ai ka shtuar se do të kontaktojë me homologët e vet turk dhe iranian për t‘i diskutuar hapat e mëtejmë në procesin e paqes në Siri.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)