Kuzhina

Receta tradicionale për çokollatë të ngrohtë!

13:07 | 24 December 2016
r-4-780x439

Nevojiten këta përbërës:

– 400 ml qumësht,
– 100 g çokollatë të zezë,
– Pak kripë deti,
– 1 lugë supe karamele,
– Krem për zbukurim

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Përgatitja:

Në një enë të thellë qitni qumështin të vlojë, shtoni çokollatën e zezë dhe pak kripë, pastaj kur e gjitha të bashkohet mirë shtoni edhe karamelen.

Shërbejeni ashtu që në majë të vendosni kremin dhe t’i qitni gjithë çokollatën dhe karamelen e grirë në rende.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)