Kuzhina

RECETË: Trekendsha me çokollatë dhe kokos

10:53 | 21 December 2016
katrorka

Përbërësit

125 gr margarinë
100 gr sheqer
125 gr biskota
100 gr bajame
50 gr çokollatë
3 luge çokollatë
1 luge rum
SHTRESA ME KOKOS:
5 luge ujë
4 luge sheqer
120 gr kokos
75 gr çokollatë
100 gr margarinë
100 gr sheqer pluhur

Hapat

1. Ne nje ene qesim sheqerin dhe margarinen dhe ziejme per 3-5 minuta, derisa te behet nje mase e dendur.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

2. Ne kete mase te lengshme shtojme biskotat e bluara,bajamete bluara,cokollaten dhe cokollaten pluhur dhe rumin.

3. Perzijme te gjitha derisa te behet nje mase kompakte.

4. Per shtresen me kokos perziejme ujin,sheqerin dhe ziejme derisa te shkrihet sheqeri.

5. Shtojme kokosin dhe cokollaten e bardhe te coptuar.

6. Perzijme derisa te bashkohen mire perbersit.

7. Pastaj perziejme margariene e mbajtur ne temperature dhome me sheqerin pluhur derisa te behet nje mase kremoze.

8. Ne kallepin me forme piramide-trekendshi e mbulojme me folie plastmasi.

9. Ne fund qesim gjysmen e mases mecokollaten e zeze dhe rrafshojme mire.

10. Persiper shtojme te gjithe masen me kokosin dhe cokollaten e bardhe dhe rrafshojme mire.

11. Pastaj shtojme dhe gjysemn tjeter te mases me cokollatene zeze dhe rrafshojem mire.

12. Leme te ftohet per disa ore ne frigorifer dhe pastaj kthejme kallepin permbys,largojme folien dhe presim ne forme trekendshi.

 

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)