Rajoni dhe Bota

Shokon presidenti filipinas: Dikur e hodha nga helikopteri një person, e bëj prapë po qe nevoja

10:16 | 29 December 2016
screenshot-1_1483006261-41081

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Dutere, i ka kërcënuar zyrtarët e korruptuar qeveritarë se do t’i hedhë nga helikopteri midis qiellit, duke paralajmëruar se një gjë të tillë e kishte bërë dikur dhe se nuk ka dyshim se do ta bënte prapë.
Dikur ish prokuror temperament dhe i ashpër, Duterte ka treguar se dikur e kishte hedhur nga helikopteri një kinez të dyshuar për përdhunim dhe vrasje, transmeton Express.

“Nëse jeni i korruptuar, do t’ju ngre zvarrë me helikopter në Malina dhe do t’ju hedh ai nga. E kam bërë më parë, pse mos ta bëj prapë?” ka thënë Duterte gjatë një fjalimi para familjeve të viktimave të një tajfuni.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)