Lajme

‘Shpartallohet’ banda në Ferizaj, arrestohen 4 persona dhe konfiskohet drogë dhe armë

10:35 | 12 January 2017
arresime-arme-droge

Polica e Kosovës ka arrestuar një grup të organizuar të trafikimit me lëndë narkotike. Rasti ka ndodhur në Ferizaj. Sipas njoftimit të policisë janë arrestuar 4 persona të dyshuar dhe janë konfiskuar disa armë dhe një sasi e mariuhanës, shkruan ‘Infokusi.com.

“Rr. Kemajl Hetemi, Ferizaj, më 11.01.2017-19:00h. Janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë pasi qe gjate kontrollit ne veturën me te cilën udhëtonin janë gjetur dhe konfiskuar dy qese me substance te dyshuar narkotike te llojit marihuanë dhe një mulli për bluarjen e narkotikut, kurse te njeri prej tyre është gjetur edhe një arme zjarri, me një karikator me pese fishekë. Me urdhër te prokurorit te dyshuarit dërgohen ne mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës. INFOKUSI.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

 

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)