Kuzhina

Si të bëni tiramisu me banane? (Video)

12:24 | 28 December 2016
tgg-650x358
Në pjekje për 60 minuta, përgatitja e tiramisus do të jetë e shkëlqyer, shkruan lajmi.net
Përbërësit:

4 banane

1 filxhan sheqer

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

1/2 filxhan gjalpë të zbutur

2 vezë

1 letër vanillë

1 filxhan e gjysmë miell

sodë buke

1/2 kripë

1 filxhan arra të grimcuara

Përgatitja:

I vendosni në enën e duhur dhe i pjekni për 60 minuta. Pas pjekjes e preni në copëza, si buka dhe i vendosni në një enë tjetër dhe i lyeni me ujë, pastaj me ekspreso. Në enën tjetër vendosni kremin, hidhni 3/4 e filxhanit sheqer në të dhe përzieni për disa minuta. Më pas lyeni secilën pjesë me krem dhe mbi të vendosni bananet. Mbi to hidhni kakao dhe është gati për t’u ngrënë.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)