Lajme

Spanjë: Sulm në supermarket, i armatosuri thirri “Allahu Ekber”

19:32 | 11 January 2017
3c0e453e00000578-4110542-image-a-4_1484159645518

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një supermarket spanjoll duke thirrur “Allahu Ekber”, transmeton Klan Kosova.

Sulmuesi, i cili raportohet se mbante benzinë dhe barut, hyri në dyqanin “Mercadona”, në rajonin Si Lagoas  në Spanjë.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Deri sa kishte blerës brenda në supermarket, personi i armatosur hyri brenda duke shtënë disa herë në ajër.

He was reportedly carrying gasoline and gunpowder, and was later detained after a struggle ensued

The incident, which happened at around 2pm, did not result in any injuries but left many extremely shaken

 

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)