Lajme

Sulmohet shoferi i kryetarit të Vushtrrisë

15:27 | 21 April 2017
0-3-59

Sot paradite në kabinetin e kryetarit të Vushtrrisë, Bajram Mulaku është kërcënuar shoferi i kryetarit.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:00, ku kërcënimi ka qenë vetëm verbal.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Sipas burimeve është personi i njëjtë i cili ka kërcënuar para një muaji edhe kryetarin Mulaku.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në Mitrovicë, Avni Zahiti, i cili ka thënë se Policia ka dal menjëherë në vendngjarje dhe ka arrestuar të dyshuarin, i cili ka rezultuar të jetë nën ndikim të alkoolit.

Sipas tij, sulmuesi është ndaluar për 48 orë.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)