Kuzhina

Supë pule me misër

11:23 | 09 January 2017
sup-pule-me-misr_hd-780x439

Përbërësit:

* 450 g miell misri
* 1 presh
* 1 karotë
* 1 shpinë pule
* 1 kofshë me këmbë pule
* kripë
* spec djegës i terur
* 1 lugë gjelle gjalpë

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Përgatitja:

1. Shpinën e pulës, kofshën dhe këmbën, vëjini në një litër e gjysmë ujë të ftohtë. Shto karotën e copëtuar, qepën, selinon dhe majdanozin.
Le të zihen për rreth një orë.

2. Shkrijeni gjalpin në një tenxhere dhe mbi të grini imët preshin. Shtoni miellin e misrit dhe hidheni në lëngun supën e pulës.
Ndajeni mishin nga kockat dhe lëkura.

3. Kriposeni supën dhe lëre të zihet për rreth gjysmë ore. Pastaj, qullin duke hedhur pak e nga pak dhe lëngun e mishit e hedhim në një blender.
Kthejeni supën në zjarr.

4. Vendoseni mishin e pulës pa kocka në supë, poashtu misrin, dhe spërkateni me spec djegës të bluar për shije.

/Telegrafi/

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)