Kuzhina

Tart kek

15:55 | 18 April 2017
Screenshot_4

Përbërësit

2 vezë
1 gote sheqer pluhur
1 gote te çajit qumësht
1 gote te çajit vaj vegjetal
2 luge te gjellës kakao
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
3 gota te çajit miell
1 puding me kakao

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Hapat

1
Qumështin dhe sheqerin përzieni mire në një ene, pastaj ia shtoni vajin vegjetal, kakaon dhe e vazhdoni përzierjen.

2
Vaniljen, pluhur pjekjen, miellin ia shtoni dhe e përzieni me shpatull.

3
Glazurën e përgatitur e derdhni në enën e pjekjes, në temperaturë 180 grade celsius për 25 minuta e pjekeni.

4
Në zjarr e vendosni një tenxhere dhe hidhni 1 puding dhe pak qumësht, filloni përzierjen.

5
Pasi të ftohet pudingu ia derdhni kekut me ndihme të lugës, dhe ia jepni formën e dëshiruar.

6
Ju bëftë mirë!

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)