Lajme

Ushtria serbe ka nisur manovra ushtarake në kufi me Kosovën (Foto)

13:26 | 25 April 2017
Screenshot_2

Ushtria serbe është duke zhvilluar manovra ushtarake në Bujanoc në kufi me Kosovën. Sipas mediave serbe këto ushtrime janë duke u mbajtur për të vërë në taktike teknologjinë e re  ushtarake. Manovrat janë duke u zhvilluar edhe në bashkëpunim me ushtarët amerikan, qëllimi i ta cilës është forcimi i veprimit dhe përkrahjes në rast të një sulmi të jashtëm, transmeton Indeksonline.

Në mbështetje të këtij demonstrimi është Komandës Evropiane të Forcave të Armatosura

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Qëllimi i trajnimit të përbashkët është që të përmirësojë edhe aftësitë kryesore të kompanisë inxhinierisë në një mjedis ushtarak ndërkombëtar.

Ushtria serbe kohëve të fundit ka bërë ri formatimin e teknikës ushtarake duke bërë blerje nga Rusia për forcat ajrore dhe tokësore.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)