Sport

ZYRTARE: Trepça – Peja, ky është vendimi i Ligës Ballkanike

22:08 | 11 January 2017
20170111225807436646

Liga Balklanike ka vendosur që Peja të fitojë në tavolinë ndeshjen e ndërprerë ndaj Trepçës, sot në Minatori.

Liga Ballkanike në uebfaqen e saj ka njoftuar se ndeshja ishte ndërprerë për shkak se tifozët vendas kishin hedhur gjësende në parket dhe ndaj gjyqtarëve.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

“Kjo nënkupton që fitorja i takon 20-0 për Pejën dhe në të njëjtën kohë nuk ka pikë për Trepçën”, thuhet në vendim.

Në njoftim, BIBL ka bërë të ditur se do të vazhdojë me aksionet dhe vendimet pasi të marrë edhe raportin zyrtar të komisionerit.

Ndeshja u ndërpre në mes të periudhës së tretë. Peja ishte duke fituar me rezultat 54:47.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)