Kuzhina

Patate me qofte

10:27 | 17 July 2017

Përbërësit

4-5 patate
300 gr mish
1 qepë
kripë
erëza
1 luge te gjelles salcë
2 gota ujë

Hapat

1
Patatet i premë në midis dhe ia largoni brendësi e saj, fërgone në tigan me pak vaj në të dy anët.

2
Mishin, qepën, kripën dhe ërëzat i përzieni në një enë, përzierjën e përgatitur e vendosni në rrumbullakat e patatës.

3
Salcën e fërgojmë dhe patatet e rrumbullakëta i lyeni me pak ujë.

4
Pastaj salcën ia derdhni patateve dhe e i pjekëni në temperaturë 180 gradë celsius.

5
Ju bëftë mirë!

Etiketa: