Lajme

Pesë polic të vrarë pas eksplodimit të dy bombave në Egjipt

19:25 | 17 July 2017 | Autori: Infokusi

Në një eksplodim bombe në rrugën për në gadishullin e Sinait, janë vrarë pesë anëtarë të policisë egjiptiane dhe janë plagosur gjashtë të tjerë, bëjnë të ditur forcat e sigurisë së Egjiptit.

Në kryeqytetin e provincës së Veriut Sinai, u vranë pesë policët dhe u plagosën gjashtë të tjerët për shkak se makina e tyre hasi në bombat të cilat ishin të montuara në rrugë ku më pas shpërthyen.

Të tjera