Kuzhina

Pija që rrit imunitetin gjatë këtyre ditëve të ftohta të dimrit (Foto)

16:50 | 23 December 2016

Rrisni imunitetin gjatë muajve të ftohtë të dimrit me antioksidantët e boronicave dhe vitaminën C, e cila gjendet te mollët dhe luleshtrydhet.

Nëse dëshironi që të shijoni shije unike dhe vitamina, atëherë patjetër duhet ta bëni këtë pije.

E gjitha çfarë ju nevojitet është që t’i lexoni me vëmendje përbërësit dhe të kënaqeni me pijen magjike.

Përbërësit:

1/4 e filxhanit (50 ml) boronica

4-5 luleshtrydhe të mëdha

1 mollë e vogël

1 lugë gjellë (15 ml) shurup panje

1/4 e filxhanit (50 ml) boronica të kuqe, të thata

1 1/4 e filxhanit (300 ml) ujë

Vendosini përbërësit në një grirëse(Nutribullet), derisa masa të bëhet e njëtrajtshme dhe kremoze.

Vlerat ushqimore: 100 kalori, 26 g karbohidrate, 0 g yndyrë,

1 g proteina, 4 g fibra, 3 mg sodium.