Sport

Reali me “tiki-taka”, që nga sezoni 2005/06 nuk ishte shënuar një gol si i Casemiros (Foto/Video)

23:34 | 20 August 2017 | Autori: Infokusi

Casemiro shënoi gol pas 44 pasimeve, kjo nuk kishte ndodh në La Liga që nga sezonit 2006/07.

Reali po fiton 2:0 ndaj Deportivos me golat e Gareth Bale (20’) dhe Casemiro (27’).

Goli i Casemiros ishte i veçantë, pasi sipas faqes për histori dhe statistika “Opta”, u shënua pas 44 pasimeve.

Hera e fundit kur kishte ndodh kjo në La Liga është sezoni i largët 2006/07. /Gazeta Express/

View image on Twitter

44 – Casemiro ha sido el autor del gol tras la mayor secuencia de pases en la Liga desde al menos la temporada 05/06. Billar.

Etiketa:

Të tjera