Kuzhina

Rraffaello

15:34 | 18 April 2017

Përbërësit

2.5 gota kokos
1 gote shllag krem
2 luge te gjelles sheqer pluhur
1 vanilje
1 gote te çajit Krem
lajthi

Hapat

1
Kokosin, sheqer pluhurin, vaniljen, vendosni në një enë.

2
Pastaj shtoni krem shllagun dhe vazhdoni përzierjen. Prej glazurës formoni topa të vegjël.

3
Bëni hapjen e brumit dhe në midis vendosni lajthinë, pastaj e mbyllni brumin.

4
Disa prej topave të vegjël i zhyteni në çokollatë, disa në kokos.

5
Përmbi ia hidhni çokollatën e shkrire.

6
Ju bëftë mirë!

Etiketa: