Kuzhina

Sallatë me karrota dhe brokoli

15:49 | 10 November 2017 | Autori: Infokusi

Përbërësit

3 karrota
350 gr makarona
gjysmë jogurt
kripë
1 hudhër
brokoli të pjekur
PËRMBI
vaj vegjetal
biber i kuq

Hapat

1
Makaronën e vendosim në një tenxhere për zierje me pak kripë dhe ujë.

2
Vajin vegjetal dhe biber e kuq e fërgojmë në një tigan.

3
Karrotën e bëmë nerende dhe e fërgojmë në temperaturë të ultë duke ia shtuar përmbi pak kripë.

4
Makaronën e zier e vendosim në një pjatë të madhe përmbi ia shtojmë jogurtin me hudhër dhe e përziejmë.

5
Përmbi ia shtojmë karrotën e fërguar dhe një pjesë prap të makaronave, së fundmi përmbi ia vendosim brokolit e zier.

6
Ju bëftë mirë!

Të tjera