Kuzhina

Sallatë me makarona

15:53 | 14 November 2017 | Autori: Infokusi

Përbërësit

1 makarona
1 kuti miser
2 speca të gjelbërt
1 kuti turshi
majdanoz
koper
Biber i zi
vaj vegjetal

Hapat

1
Makaronën e vendosim në tenxhere me ujë për zierje, pas zierjës ia largojmë ujin me një kullojse.

2
Turshitë dhe majdanozin e premë në copa të vogla, specat i vendosim në tigan për fërgim.

3
Makaronat i vendosim në pjatën kryesore dhe i përziejmë me të gjithë përbërësit e tjerë.

4
Ju bëftë mirë!

Të tjera