Kuzhina

Sallate me qepe

12:56 | 24 May 2017 | Autori: Infokusi

Përbërësit

500 gr qepë të reja
2-3 karota
majdanoz
hudhër
Biber i zi
kripë
vaj vegjetal
2-3 luge te gjelles jogurt
1 gote te çajit majonez
1 gote te çajit arra

Hapat

1
Qepët i prëmë në copa të imta, karotat i grimë, në tenxhere hidhni vaj vegjetal dhe qepët, karotat dhe hudhren e fërgoni.

2
Pastaj ia shtoni mëlmesat, ujin dhe i përzieni. Largoni nga zjarri dhe derdhni majdanozin, majonezin dhe arrat.

3
Sallaten e përgatitur vendosni në enën për shërbim.

4
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera