Kuzhina

Sallatë pule

10:36 | 17 July 2017 | Autori: Infokusi

Përbërësit

1 file pule
gjysme sallatë
erëza
nane
kripë
Biber i zi
1 karotë
2 luge te gjelles majonez
1 hudhër
3 luge te gjelles jogurt

Hapat

1
Filën e pulës e fërgojmë dhe e premë në copa të holla, sallatën e ndajmë në dy pjesë dhe njerën pjesë e premë në copa të vogla.

2
Sallatën e derdhim në një pijat të thellë, karotën e bëmë nerende dhe ia shtojmë përbërësit e tjerë.

3
Së fundmi ia derdhim jogurtin dhe e përziejmë mirë sallatën.

4
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera