Sport

Shkëndija “gjunjëzon” kampionët e Vardarit

19:16 | 12 August 2017 | Autori: Infokusi

Shkëndija e ka hapur me fitore sezonin në Maqedoni, duke mposhtur 2:0 kampionët e Vardarit.

Skuadra shqiptare tregoi edhe një herë se mbetet favorite për të fituar titullin në sezonin që ka nisur.

Të mbështetur nga një numër i madh i ‘Ballistëve’, Shkëndija arriti të mposht Vardardin, me dy gola të shënuara në pjesën e dytë.

Alimi në minutën e 61’-të dhe Junior në minutën e 66’-të, shënuan për fitoren e Shkëndijës, që në javën tjetër takohet me Milanin në Play Offin e Ligës së Evropës.

Etiketa:

Të tjera