Sport

Super Messi, para Barça (Video)

22:28 | 11 January 2017

Lionel Messi ka shënuar golin e tretë nga gjuajtja e lirë në tri ndeshje brenda një jave, duke e shtuar epërsinë e Barcelonës kundër Athletico Bilbao në 3-1 që ishte edhe rezultati përfundimtar që i kualifikoi katalunasit tutje.

Neymar dhe Suarez shënuan dy golat tjerë për ekipin e Luis Enrique.

Messi kishte shënuar gol nga gjuajtja e lirë edhe në ndeshjen e parë kundër Bilbaos në Kupën e Mbretit, e poashtu edhe në fundjavë kundë Villareal.