Kuzhina

Topëza me puding të luleshtrydhës

12:42 | 24 May 2017 | Autori: Infokusi

Përbërësit

1 qumësht
8 luge te gjelles bollgur
6 luge te gjelles sheqer
1 luge te gjelles gjalpë
1 puding luleshtrydhe
PËR TA LYER
kokos

Hapat

1
Të gjithë përbërësit i derdhim në një tenxhere, e vemë në zjarr në temperaturë mesatare, e përziejmë derisa të trashët.

2
E largojmë nga zjarri dhe e lëmë të ftohet, kur të ftohet nga glazura e përgatitur bëjmë topëza të vogël.

3
İ lyejme me kokos dhe i vëmë në frigorifer për ngrirje.

4
Ju bëftë mirë!

Të tjera