Rozë

Versioni origjinal “Moj Hatixhe” i kënduar në vitet 70-a me mbi 2 milionë klikime

16:36 | 17 July 2017

Kohëve të fundit reperët kosovar po zgjedhin që hitet e tyre të kombinojnë me muzika të vjetra tradicionale.

Një kombinim i tillë doli të jete i suksesshëm për reperin kosovar Capital T, i cili arriti të marr mbi 8 milion klikime në kanalin e Youtube- ës, shkruan Infokusi.com

Ndonëse një përzierje në mes të dy muzikave krejt të ndryshme, kënga është pëlqyer aq shumë, sa ka kaluar kufijtë e pritshmërisë, duke kaluar edhe në audiencën e shteteve të huaja.

Megjithatë nuk është se kjo kënge e vjetër shqiptare që i përket viteve të 70’ta ishte e padëgjueshme dhe e pa kërkuar për publikun tonë më parë.

Kjo këngë e kënduar nga Hamide Sadiku atë kohe me def, tani në kanalin e Youtube-ës numëron mbi 2 milion klikime.

Gjithë këto klikime tregojnë se kjo këngë është e pavdekshme dhe se do të mbet gjallë për një kohë të gjatë në preferencat tona./Infokusi.com